Tarihçe

Firmamız 1986 yılında İzmir de çelik konstrüksiyon atölyesi olarak kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren, kaliteli üretimi ve mutlak müşteri memnuniyetini hedef alarak kısa sürede adından söz ettirmiş, sektöründe aranır bir firma haline gelmiştir.

1989 yılında müşteri beklentileri neticesinde Alüminyum Doğrama sistemleri üretimi için küçük bir bölüm açılmış, pencere ve dükkan vitrinleri ile ürün portföyü genişlemiştir.

1991 yılında file kepenk üretimine başlamış, Çanakkale' den Antalya' ya kadar geniş bir bölgede oldukça önemli bir pazar payı elde etmiştir. Üretmiş olduğu kepenkler birçok yerde hala güvenle kullanılmaktadır.

Endüstriyel ihtiyaçlara yönelik güvenilir çözüm ve hizmetleri ile birçok saygın kurum ve işletmenin çelik konstrüksiyon tedarikçisi olmayı sürdürmektedir.

Farklı disiplinlere ait malzeme kullanılan özel projelerdeki kanıtlanmış çalışmaları, 2001 yılında tam teşekküllü bir marangozhane ihtiyacını doğurmuş ve firma merkezinde ayrı bir marangozhane kurulmuştur. Marangozhanemiz şu an, paslanmaz çelik mimari ürünler, dekoratif demir ürünler, endüstriyel masa ve sunum sistemleri, merdiven küpeşte ve trabzanlarda kullanılan ahşap malzeme ve orman ürünlerini kendi bünyesinde işlemektedir.

2006 yılında yapı ürünleri sektöründe ürün gamını çeşitlendirmek ve müşterilerine komple çözümler üretme ilkesine yönelik olarak Egepen/ Deceuninck bayiliği ile PVC Doğrama sektöründe özlenen kalite anlayışı ve güvenilir hizmeti ile kısa sürede haklı bir üne kavuşmuştur.

2008 yılında Paslanmaz Çelik Mimari uygulamaların firmamızda önemli bir üretim payı alması ile ayrı bir paslanmaz atölyesi firma bünyesinde kurulmuştur. Eğitimli personeli ve kaliteli işçiliği ile en üst seviyede beklentileri karşılamakta, çalışmaları referans gösterilir olmuştur. Şimdiden bu sektörde tescilli bir marka yaratmış ve 2 patent almış, 1 patenti başvuru aşamasındadır. 

23 yıllık birikim ve tecrübe neticesinde, file ve sac kepenk ile plastik panjur ürünlerindeki tecrübesi ile 2009 yılında Otomatik Motorlu Alüminyum Panjur ve Kepenk Sistemlerinin üretimine başlanmıştır. Konutlarda alüminyum panjur ve garaj kapıları, işyerlerinde ise otomatik kapılarda; kaliteli profiller ve 5 yıl garantili motor ve aksesuarlar ile en yüksek beklentileri karşılamaktadır.

 Özellikle işyerleri ve sosyal yapıların cephe projelerinde kullanım amacı ile alüminyum kompozit panel işleme makine ve teçhizatları makine parkuruna dahil olmuştur. Alüminyum doğrama, otomatik kepenk, ve cephe kaplama işlerinin tek elden yapılması ile müşteriler için firmalar arası koordinasyon sorunları olmadan, projeye uygun ve hızlı üretim mümkün olmaktadır.

2010 yılında Yapı Tamamlayıcı Ürün Gamı' na Katlanır Cam Balkon Sistemi, firma bünyesinde yeni inşa edilen bir bölüm ile katılmış, böylece bir konutun dış cephede ihtiyaç duyduğu tüm donanımlar firmamızdan karşılanabilir olmuştur.

16.Şubat.2012 itibarı ile çeyrek asırlık geçmişi, tecrübesi, teknolojisi ve siz değerli müşterilerine verdiği önem ile hizmet vermeye devam ediyor... 

 

Bize Ulaşın

Tel : 0 232 467 65 77
Fax: 0 232 467 65 76
Gsm: 0535 833 06 86

info@ferforjeizmir.com

Üyelik Girişi